Kork- och stenekskog nära älven ab 26,00 € per natt
Padru
bookingRequest
Bokens Kork- och stenekskog nära älven
Rosario C
Dela den här pitch med vänner och familj
Sociala media
Meddelanden & e-postmeddelanden
kopiera länk
🎉 Spara nu 6,50 € per natt 🎉
Med VanSite 25 Pass får du 25 % rabatt på alla övernattningar i 12 månader.
Till planen
Upptäck den enkla och autentiska charmen med camping på vår skogstomt i Padru. Vår tomt, omgiven av korkträd och stenek, erbjuder en genuin och fridfull campingupplevelse, några steg från Rio Mannu. Platsen ligger i ett privat skogsområde och är perfekt för dig som letar efter en flykt från den dagliga rutinen. Här kan du njuta av naturens lugn och ro, med det behagliga ljudet av floden i bakgrunden. För älskare av cykling och vandring finns det fascinerande rutter som "Padru - Il Selvaggio Lerno" (https://it.wikiloc.com/percorsi-mountain-bike/padru-il-selvaggio-lerno-24152753) och "Canyon di Cuzzola e Su Verso Sa Mesa Dellente" (https://it.wikiloc.com/percorsi-escursionismo/canyon-di-cuzzola-e-su-verso-sa-mesa-dellente-foreste-23770647) , båda en bit bort. Vår plats ligger bara 15 minuter från Olbia och 10 minuter från San Teodoro, vilket ger dig möjligheten att utforska dessa förtrollande platser utan att resa för långt. Vi inbjuder dig att tillbringa stunder av ren avkoppling och koppling till naturen på vår campingplats i Padru. Boka nu för en autentisk och föryngrande upplevelse!
Möblering
Lämplig för
aktiviteter
Närhet
Du borde veta det
1 Parkeringsplats tillgänglig här
Ankomst- och avgångstider
ankomsttider
11:00 klockan - 18:00
Senaste avgångstid
3:00 på eftermiddagen
Svarstid på bokningsförfrågningar
Inom 24 timmar
Regler för planen
Bra uppförande och lämna inte avfall
Plats
Betyg ( 1 )
Rosario hat uns sehr nett auf seinem Grundstück begrüßt. Das Grundstück liegt oberhalb eines Agriturismo. Der Weg rechts neben dem Agriturismo führt etwa 150 m hinauf und ist nichts für ängstliche Fahrer. Mit unserem Ducato hat mein Partner die Strecke gut bewältigt. Was erwartet euch auf dem Hof? Ein gepflegter Selbstversorgergarten und viel altes Gemäuer, das mir gut gefallen hat und nach und nach restauriert werden soll. Wir haben ein ebenes Plätzchen gefunden, wo wir ohne Keile stehen konnten. Auch wenn im Angebot nichts davon stand, Wasser und Strom gab es auch. Aufgrund der Lage, wäre eine Wanderung durch den angrenzenden Wald sicher sehr schön. War für uns wegen starker Windböen und fortgeschrittener Uhrzeit nicht möglich. Ich würde wiederkommen.
september 2024
Star Distribution
5.0
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Din värd
Hej, jag Rosario C .
Avbokningsregler
Ytterligare erbjudanden påverkas inte av avbokningsreglerna och kommer att återbetalas till 100 %. Dessutom kan ytterligare erbjudanden inte avbrytas individuellt.